Relacja Występu Kabaretu Młodych Panów w Castrop-Rauxel (Niemcy)


Witam wszystkich kochani Czytelnicy.

Dzisiaj opowiem Wam o wspaniałym występie pewnych czterech Panów. Ci czarujący wyglądem Bezczelnie Młodzi Panowie to nie kto inni jak członkowie Kabaretu Młodych Panów czyli Robert Korólczyk, Mateusz Banaszkiewicz, Bartek Demczuk i Łukasz Kaczmarczyk.


Od lewej: Mateusz Banaszkiewicz,  Łukasz Kaczmarczyk, Robert Korólczyk i Bartek Demczuk. Zdjęcie zostało wykonane przeze mnie.


Zanim zacznę relację opowiem Wam krótko o nich

Kabaret Młodych Panów (KMP)  to jedna z polskich grup kabaretowych, występujących od prawie czternastu lat w Polsce. Ich pierwszy występ miał miejsce podczas IX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK zorganizowanej przez pana Piotra Bałtroczyka 7 października 2004 roku. Od tej pory ten Kabaret od lat rozśmiesza wszystkich Polaków na obczyźnie i (od kilku lat) za granicą. Cała czwórka pochodzi z Rybnika. Ich "humorystyczną kategorią" jest życie społeczne Polaków oraz aktualne wydarzenia w Polsce. Panowie wyróżniają się jednym małym szczegółem od pozostałych grup kabaretowych. Ich domeną jest... Górnośląski Dialekt. Oprócz tego, pokazując swoje skecze można zauważyć, iż Panowie przedstawiają mentalność zwykłego Ślązaka w sposób "krzywego zwierciadła".  Być może dlatego nie wszyscy są zadowoleni z ich programów.
Z okazji swego 10-lecia Kabaret miał okazję gościć takie grupy oraz osoby jak Ani Mru Mru, Smile, Kabaret Moralnego Niepokoju, Cezarego Pazurę i Piotra Bałtroczyka. Pana Pazurę można też spotkać na scenach w Niemczech. Panowie mają na swoim koncie ponad 1200 występów na żywo, 50 nagród i wyróżnień, 100 audycji oraz miliony fanów w Polsce i za granicą kraju. Ich skecze najczęściej są  pokazywane w TVN, Polsacie, TVP2 i TVP Rozrywka, ale też możecie ich zobaczyć  na kanałach YouTube (jeśli ktoś nie ma możliwości oglądania polskich programów).


Kabaret Młodych Panów "Szkoła rodzenia" (zdj z internetu)

Relacja z występu: 

Castrop-Rauxel to miejscowość, do której mam zaledwie kilkanaście kilometrów od miasta, w którym mieszkałam do 2019 roku.  Na występ Kabaretu Młodych Panów trafiłam przypadkiem na Facebooku. Przypadkowo wyświetlił mi się króciutki filmik z oficjalnej strony KMP, gdzie Panowie informują o tym, że wystąpią w sobotę 28 kwietnia w Castrop-Rauxel, a dzień później w Bonn. 

 


Kabaret Młodych Panów "Zajezdnia BOR"-zdjęcie z internetu.


W ubiegłą sobotę na szybko wyszykowałyśmy się w akademicki kwadrans. Byłyśmy po 45 minutach na miejscu. Do nas jeszcze dołączyła para naszych tutejszych znajomych i razem oglądaliśmy całe wydarzenie. Było naprawdę wspaniale zobaczyć na żywo jedną z moich ulubionych grup kabaretowych. Nigdy tak się nie uśmiałam do łez. Jak to mówią "śmiech najlepszym lekarstwem na całe zło".
A oto, co panowie nam przedstawili:


Na pierwszy ogień, zaraz po początkowej rozmowie Panów Łukasza Kaczmarczyka i Bartka Demczuka z publicznością był skecz Klinika. Skecz opowiada o zamianie płci przez Marka na Marzenkę. Przyjaciel Marka wchodzi do prywatnej kliniki, gdzie Marek ma się poddać operacji usunięcia męskiego przyrodzenia. Lekarz opowiada mu na czym to polega. Bohater chce przekonać przyjaciela do wycofania się decyzji. Ten jednak nie chce, bo czuje się kobietą.... Niniejszy skecz ilustruje kilka wad- "łapówkową tradycję" lekarzy, dokonywanie operacji po pijaku przez lekarzy prywatnych, rozkwit pseudo-prywatnych klinik, pewność siebie lekarzy oraz problem niskiej edukacji w świecie Medycyny. Po za tym w krzywym zwierciadle przedstawione są wady i zalety bycia mężczyzną oraz kobietą w męskim punkcie widzenia. Ten skecz był początkiem tego, co Panowie przygotowali.


Zaraz po tym była zapowiedź "gościa prosto z Podhal" przez pana Bartka Demczuka. Pan Robert Korólczyk zdążył się przebrać za Górala i wystąpić ze skeczem Góral na zakupach. Skecz mówi o największej naszej kobiecej wadzie....Zakupy. Moje kochane kobity, to jest najgorszy horror facetów-iść z nami na zakupy do galerii handlowej. Teraz możecie posłuchać jaka to "katorga" dla naszych drugich połówek czyli zakupy po męsku z góralską gwarą.  Wszystkie dziewczyny popłakały się ze śmiechu w pierwszych rzędach.


Trzecim skeczem i pierwszym, w którym wystąpili ludzie z publiczności był skecz Wizyta u teściów.  Skecz pokazuje relacje na zasadzie przyszły teść-przyszły zięć, a dokładnie ich pierwsze spotkanie. Stres jest ogromny, zwłaszcza wtedy, kiedy dowiadujemy się, że teść jest... Pułkownikiem. Bać się czy nie- oto jest pytanie, na które odpowiada KMP.


Następnym skeczem był Śląski Kucharz. Skecz ukazuje w krzywym zwierciadle popularność kulinarnych programów na damskich kanałach w Polsce tj TVN Style, TLC, BBC Lifestyle, Polsat Cafe. Najczęściej emitowanymi programami są "Kuchenne Rewolucje", " Piekielna Kuchnia Gordon'a Ramsey'a", "Kuchnia Buddy'ego Valastro", "Rewolucja na talerzu", "Makłowicz w podróży", "Ugotowani" i "Okrasa łamie przepisy". W tym skeczu chodzi o problemy komunikacyjne, gdy nie zna się języków obcych. Restauracja Amaro reprezentowana przez KMP przeżywa największy problem. Niedaleko nich pojawiła się Magdalena Gesler.  To znaczy dotarła, ale "się chłodzi" w lodówce na mięso...zresztą niedługo zostanie przerobiona na nie. Śląski Kucharz (w tej roli niezastąpiony Pan Łukasz Kaczmarczyk)  ostrzy dla niej specjalne ostrze. Wtedy do restauracji wchodzi Anglik-turysta. Panowie Kelnerzy nie znają Angielskiego. Z pomocą przychodzi Kucharz, lecz ten też mało zna Angielski-był tylko miesiąc w Anglii.. Perypetie związane z Językiem Angielskim i Śląska Gwarą. Tutaj może Was rozboleć brzuch ze śmiechu.  Dodatkowo mamy tu horrorystyczny wydźwięk skeczu-kanibalizm w restauracji. Anglik w pewnej chwili traci przytomność, a jeden z Kelnerów jest Gejem. Gdy się budzi, ucieka, myśląc, że własnie Kelner-Gej dobiera się do niego. Bidulek niestety, chciał tylko udzielić pierwszej pomocy. Niedługo potem Anglik ulega "bliskiemu spotkaniu z Pogotowiem Energetycznym". Tutaj też występują perypetie związane z tolerancją homoseksualizmu w Polsce.


Ostatnim skeczem była ich słynna Familiada. Domyślam się, że znacie ten show z odpowiedziami przez najpierw osoby ankietowane, a potem przez dwie rodziny bądź grupy osób, występujące w studiu Familiady. To był jedyny skecz, który według mnie był mało śmieszny. W Familiadzie występują dwie zwaśnione rodziny z Nowej Rudy. W tym skeczu z publiczności zostają wybrane trzy osoby-dwie kobiety i jeden mężczyzna. Dwie rodziny, walcząc między sobą pokazują najczęstszy konflikt między dwojgiem prostych, wiejskich rodzin. Mówiąc krócej-satyra na temat mało inteligentnych ludzi. Mi ten skecz nie przypadł do gustu. To był ostatni zaplanowany skecz.


Bijąc brawa mieliśmy małą niespodziankę- Bis Górala 

Na prawdziwy koniec wszedł Pan Robert Korólczyk ponownie jako Góral. Tym razem "gość z Podhala" opowiedział anegdotkę o Reklamach Braveranu, szczególnie o tym, jak jego sąsiad zrozumiał te reklamy. Tu mieli na myśli seksualność Polaków, a raczej jego "Tabu" przed innymi. Tym małym występkiem skecz Familiada został umiejętnie przykryty i uważam występ za udany. Panowie dali świetny popis. Warto było usiąść i poświęcić dwie godziny na oglądanie występu.


Kabaret Młodych Panów po występie. Zdjęcie wykonane przeze mnie.

Krótki komentarz na zakończenie

Występ i skecze Kabaretu Młodych Panów polecam młodzieży od 15 roku życia, ze względu na kilka anegdot, które mogą młodszym być kłopotliwe do zrozumienia. KMP również nie jest przeznaczony dla wszystkich. Panowie zajmują się przedstawieniem w Krzywym Zwierciadle naszą codzienność oraz nasze życie społeczne. Nie każdemu może się to spodobać. Aby zrozumieć sens ich skeczów trzeba umieć śmiać się z samego siebie. Niestety w obecnych czasach mało kto posiada taką "umiejętność".

Na koniec, pokażę Wam kilka występów KMP.

1. Niedziela Handlowa  (Kliknij w tytuły)

2. Komunia  (po śląsku)

3. Zajezdnia BOR

4. Teść, zięć i fryzjer

5. Romeo i Julia

Góral na zakupach



Na śmierć zapomniałabym. Panowie właśnie trafili na moją tablicę korkową z autografami. Pomiędzy legendarnym zespołem CLANNAD i Moyą Brennan (solo bez zespołu-za to z Cormac'iem de Barrą, córką Aisling, synem Paul'em, mężem Tim'em oraz przyjaciółką Lią Wright-autografy znajdują się w środku lewej kartki).


Kabaret Młodych Panów. Ta Pani w zielonej bluzce to moja mama. Ja to ta mała "dziołcha" w brązowej kurtce i długich włosach.

Trzymajcie się. Do zobaczenia 13 czerwca na blogu The Diary Of Feelings/Pamiętnik Uczuć (do tego bloga można wejść tutaj- adres jest wyświetlony na górze na stronie głównej, pod tytułem tego bloga).

P.S Najświeższa Wiadomość od KMP. Panowie wracają do Castrop-Rauxel z nowymi skeczami oraz programem. Będą 6 kwietnia 2019. Bilety dostępne będą od jutra (2 Maja).  

Z Pozdrowieniami 

~Lilianlola~

Komentarze

Popularne posty z tego bloga